Szanowni Klienci WORD w Warszawie,

informujemy, iż w związku ze zmianą operatora obsługującego płatności kartami, w dniu 26 lutego 2020 roku (środa) mogą wystąpić trudności z realizacją płatności za egzamin przy osobistym zapisie realizowanym w Biurze Obsługi Klienta w Miejscu Egzaminowania.

Dołożymy wszelkich starań by ewentualne niedogodności, jeżeli wystąpią, trwały jak najkrócej.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Szanowni Państwo,
Od dnia 03 kwietnia 2020 (wtorek) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie rozpocznie się sukcesywna wymiana samochodów osobowych w ramach kategorii B prawa jazdy. Egzaminy prowadzone będą pojazdami Hyundai i20.

Podstawowe dane pojazdu Hyundai i20:

  • Silnik czterosuwowy, 4-cylindrowy o poj. skokowej: 1248 cm3 i mocy: 62 kW (84 KM).
  • Manualna pięciobiegowa skrzynia biegów.
  • Wymiary (długość / szerokość / wysokość): 4035 / 1734 / 1474 mm

 

Szanowni Państwo, Klienci WORD Warszawa.

Informujemy, że w dniu 15 lutego 2020 (sobota) WORD w Warszawie będzie nieczynny. Nie będą prowadzone egzaminy i zapisy na egzaminy w żadnym z Miejsc Egzaminowania.

Wspólny projekt Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie i Ciechanowie, Starostwa powiatu Ciechanowskiego dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie. Dziś odbyły się zajęcia z Leszkiem Kuzajem w #TorModlin

W ramach projektu Młodzieżowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie po raz pierwszy kierują pojazdem na specjalistycznym torze szkoleniowym. Oczywiście poza drogą publiczną i pod okiem teamu szkoleniowego Leszka Kuzaja. Celem programu jest wytrenowanie właściwych i poprawnych odruchów podczas poruszania się pojazdem.

To pierwszy eksperymentalny cykl zajęć i na efekty trochę trzeba będzie poczekać. Chcemy wyedukować nowe pokolenie kierowców świadomych, odpowiedzialnych a przede wszystkim bezpiecznych.

 

Obserwacja codziennego drogowego życia pokazuje, że zbyt często na drodze bezpieczeństwo i rozsądek przegrywają z młodością i źle pojmowaną pewnością siebie ale także z przesadnym zaufaniem do „doświadczenia” które zbyt często przeobraża się z niebezpieczną rutynę.

Grupa kierowców w wieku 18-24 lata charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W poprzednim roku byli oni sprawcami 5 113 wypadków, co stanowi 18,6% wypadków powstałych z winy tych kierujących, zginęło w nich 428 osób, a 6 734 zostały ranne. Z drugiej strony z danych statystycznych wynika, że grupa kierowców w wieku powyżej 55 roku życia także charakteryzuje się jednym z najwyższych wskaźników liczby uczestnictwa w zdarzeniach drogowych, zwłaszcza jako niechronieni użytkownicy dróg.

Z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej przeprowadził bezpłatne szkolenia profilaktyczne kierowców zaliczających się  do wspomnianych powyżej grup uczestników ruchu drogowego.

Widząc potrzebę wsparcia kierowców, którzy niedawno zdobyli uprawnienia do kierowania pojazdami a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów skorzystaliśmy z wiedzy psychologa i doświadczenia wykwalifikowanych instruktorów doskonalenia techniki jazdy. Instruktorzy z Toru Modlin wraz z psychologiem transportu, przeprowadzili cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych w celu podniesienia świadomości zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w ruchu drogowym.

Szkolenia spotkały się z wielkim zainteresowaniem, a my potwierdziliśmy, że każda grupa wiekowa potrzebuje szkoleń, które byłyby dla nich wsparciem, dla zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych