Szanowni Klienci,

informujemy, iż z przyczyn organizacyjnych pracy Miejsca Egzaminowania Odlewnicza (egzaminy w godzinach 600 - 2200) w dniach 7 oraz 14 grudnia 2018 usługa "jazdy próbnej" nie będzie realizowana.

Za utrudnienia przepraszamy

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na wydarzenia i imprezy masowe organizowane przez Automobilklub Polski w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 (56 Rajd Barbórka), Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniu 30 listopada oraz 1 grudnia 2018. W tych dniach nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Ponadto, w dniu 1 grudnia 2018r. Miejsca Egzaminowania Odlewnicza 8 oraz Radarowa 1 będą nieczynne. Nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy..

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Przedstawiamy Państwu kolejne odcinki drugiej serii poradnika WORD dla osób przystępujących do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B. Odcinek poświęcony jest zadaniu "Przejazd przez torowisko". Egzaminatorzy WORD w Warszawie przybliżają zagadnienia związane z zasadami oraz kryteriami oceny poszczególnych zadań egzaminacyjnych. Nie zabrakło w nich też kilku porad od egzaminatorów, o których warto pamiętać aby wizyta w naszym ośrodku zakończyła się sukcesem. Mamy nadzieję, że materiały te przyczynią się do lepszego zrozumienia zasad obowiązujących podczas egzaminu a także do zredukowania stresu jaki towarzyszy osobom egzaminowanym. Zapraszamy do oglądania.

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, miłośników rowerów oraz wszystkich którzy chcą poprawić swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym do BEZPŁATNEGO korzystania z Mazowieckiego Centrum BRD.

W pierwszych dniach listopada 2018 r. zostało oddane do użytku „Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie”. Jest to nowoczesny obiekt szkoleniowy w którym prowadzone są zajęcia teoretyczne oraz praktyczne pozwalające uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności do przyszłego samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy i rowerzysta.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w dużej, nowoczesnej sali wykładowej przy użyciu najnowocześniejszych technik multimedialnych. Zajęcia praktyczne odbywają się na specjalnie zaprojektowanym, symulującym rzeczywisty ruch drogowy „Miasteczku Ruchu Drogowego”. Obszar „Miasteczka” to blisko 800 m² jezdni, dróg rowerowych oraz chodników, gdzie możesz spotkać skrzyżowania o ruchu okrężnym, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, przejazdy tramwajowe i kolejowe. Można tu także spotkać śluzy rowerowe, które za chwilę pojawią się w szerszym wydaniu na mazowieckich drogach. Nie sposób wymienić wszystkich elementów odzwierciedlających realność naszych dróg – to trzeba zobaczyć. Dla początkujących rowerzystów istnieje możliwość kształcenia swoich umiejętności panowania nad rowerem na tzw. „ósemce” oraz innych powierzchniach przeznaczonych do doskonalenia jazdy rowerem.

W „Mazowieckim Centrum BRD” prowadzone są również szkolenia dla nauczycieli „wychowania komunikacyjnego” pozwalające zdobyć uprawnienia do egzaminowania dzieci i młodzieży, którzy chcą uzyskać swoje „pierwsze prawo jazy”, tzn. kartę rowerową.

Korzystanie z infrastruktury „Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie” oraz prowadzone na nim zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Zgłoszenia, bądź pytania prosimy kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod numer telefonu: (22) 59-76-765.

.

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 01 grudnia 2018 roku, działając w  oparciu  o § 17  ust. 1  rozporządzenia  Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez  egzaminatorów oraz wzorów  dokumentów  stosowanych  w  tych  sprawach  (Dz. U. z 2016 r. poz. 232 ze zmianami), z uwagi na zbliżający się okres zimowy oraz prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające bezpieczne prowadzenie egzaminów, WORD Warszawa zawiesza do odwołania realizację egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 i AM.

Egzaminy teoretyczne w zakresie ww. kategorii realizowane będą bez zmian.

Egzaminowanie w ww. kategoriach zostanie wznowione, z chwilą ustania przyczyn zawieszenia egzaminów.