Informujemy, iż w związku pracami budowlanymi miasteczko rowerowe w Modlinie w dniach 13-15 sierpnia będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na prace konserwacyjne w Systemach Teleinformatycznych WORD w Warszawie oraz infrastrukturze Miejsca Egzaminowania, Miejsce Egzaminowania Odlewnicza będzie nieczynne w dniu 18 sierpnia 2018 (sobota), nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Pozostałe Miejsca Egzaminowania WORD w Warszawie, tj. Powstańców Śląskich oraz Radarowa, pracować będą normalnie.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i w co powinien być wyposażony rowerzysta – między innymi tego uczą najmłodszych egzaminatorzy WORD w Warszawie, którzy we współpracy z Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Samorządem Województwa Mazowieckiego w letnich miesiącach prowadzą zajęcia z najmłodszymi

Lato w miescie z WORD WarszawaEgzaminatorzy WORD Warszawa poprowadzili zajęcia dla dzieci w Pogorzeli w gminie Osieck. Fot. Facebook Gmina Osieck
 
Akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzona jest w miejscowościach, w których samorządy lokalne zaproponowały zajęcia dzieciom spędzającym wakacje w miejscu zamieszkania. – Włączenie się w tą akcję ma na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym zwłaszcza niechronionych użytkowników dróg (piesi i rowerzyści). Poruszane są też inne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci oraz udzielania pierwszej pomocy – tłumaczy Rafał Grodzicki, kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD Warszawa.

Multimedia i odblaski

Przedstawiciele WORD Warszawa najmłodszym proponują im naukę przez zabawę. Do prowadzonych zajęć wykorzystują m.in. multimedia. W ubiegłym tygodni gościli w Pogorzeli w gminie Osieck. Lokalny samorząd prowadzi tam zajęcia pod nazwą „Kolorowe Lato” dla dzieci w wieku 6-12 lat. – Dzieci z zajęć wyszły zadowolone. Na koniec każde z nich dostało w prezencie komplety odblasków, które od razu poszły w ruch – słyszymy w Urzędzie Gminy Osieck. W najbliższym tygodniu WORD Warszawa poprowadzi zajęcia w kolejnych ośrodkach gminy Osieck (w OSP Górki i w Szkole Podstawowej w Augustówce) oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Iwicznej.

Akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży WORD Warszawa prowadzi przez cały rok. Egzaminatorzy odwiedzali szkoły m.in.  z akcją „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. WORD  otworzył także szpitalne kąciki BRD – na oddziale pediatrycznym szpitala wojewódzkiego w Radomiu, w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w  szpitalu w Dziekanowie Leśnym. W kącikach przyszpitalne szkoły  organizują dla dzieci zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do poprowadzenia lekcji zapraszani są także egzaminatorzy WORD.

Najwięcej wypadków dzieci w wakacje

Edukacja najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wakacje ma sens, bo statystyki policyjne pokazują, że właśnie w miesiącach letnich najwięcej dzieci i młodzieży ulega wypadkom. W ubiegłym roku najwięcej wypadków z udziałem dzieci wydarzyło się w czerwcu – 367, w lipcu – 355 oraz w sierpniu – 320. Najwięcej dzieci zginęło w sierpniu – 11, w czerwcu – 8 – informuje policja w dorocznym raporcie na temat wypadków drogowych. Ze statystyk europejskich z kolei wynika, że co trzecie dziecko, które uległo wypadkowi na europejskich drogach poruszało się pieszo. 13 proc. to młodzi rowerzyści.

 

Agnieszka Niewińska

Materiał powstał we współpracy z portalem.

BRD24 logo

Szanowne instruktorki, Szanowni Instruktorzy,

Z okazji Dnia instruktora Nauki Jazdy, życzymy Państwu satysfakcji z wykonywanych ważnych i odpowiedzialnych zadań dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

WORD w Warszawie