Wywiad ukazał się w portalu brd24.pl, zapraszamy do lektury.

Myślimy o jak najwyższej jakości szkolenia przyszłych kierowców w województwie mazowieckim, dlatego organizujemy cykl Wojewódzkich Konferencji Szkoleniowych – Higher Level on Training 2017

Łukasz Zboralski: Jesteście Państwo głównym organizatorem cyklu Wojewódzkich Konferencji Szkoleniowych – Higher Level on Training 2017 „Odsłaniamy arkana egzaminowania” , dedykowanych instruktorom i kierownikom ośrodków szkolenia kierowców. Skąd wziął się pomysł takiego przedsięwzięcia?

Dariusz Marek Szczygielski: WORD w Warszawie ma już kilkuletnią tradycję w organizowaniu spotkań z instruktorami i kierownikami OSK. Dzięki tak zawiązanym pozytywnym relacjom, udało się w wielu kwestiach wypracować wspólne stanowiska. Takie partnerskie podejście jest korzystne dla wszystkich.
To właśnie podczas tych konferencji poruszymy wiele interesujących zagadnień. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że szkoleniowcy mają najtrudniejsze zadanie, bowiem to na nich spoczywa największy ciężar przygotowania przyszłych kierowców do odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy.
Naszym celem jest także wprowadzenie najwyższej jakości do procesu szkolenia w całym województwie mazowieckim.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie wraz z partnerem projektu Introduction to Higher Level zapraszają Instruktorów Nauki Jazdy i Kierowników Ośrodków Szkolenia Kierowców na Wojewódzką Konferencję Szkoleniową Higher Level on Training 2017
 
W formule Masters lub Masters+ możesz połączyć udział w Konferencji z realizacją obowiązkowych warsztatów doskonalenia zawodowego instruktorów nauki jazdy - 2017.
 
Start Konferencji w piątek, 1 grudnia od 9:00 – WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8, aula główna.

Szanowni Państwo, dnia 25 listopada 2017 roku zapraszamy na spotkania organizacyjne w zakresie kursu podstawowego dla kandydatów na egzaminatorów i instruktorów nauki jazdy.

Spotkanie dla kandydatów na instruktorów odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8 (aula, III piętro) o godzinie 10.00.
Szczegóły dotyczące szkolenia podstawowego dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy znajdą Państwo tutaj.

Spotkanie dla kandydatów na egzaminatorów odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8 (aula, III piętro) o godzinie 12.00.
Szczegóły dotyczące szkolenia podstawowego dla kandydatów na egzaminatorów znajdą Państwo tutaj.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

Szanowni Klienci,

informujemy że we wtorek 31 października 2017 Miejsce Egzaminowania Odlewnicza pracować będzie tylko w godzinach 600 - 1400.

Natomiast w dniu 2 listopada 2017 WORD w Warszawie będzie nieczynny. We wszystkich Miejsca Egzaminowania tj. „Odlewnicza”, „Bemowo”, „Radarowa” nie będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą realizowane zapisy na egzaminy. Nie będzie też pracować administracja ośrodka.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

Ruszył pilotażowy projekt samorządu województwa mazowieckiego i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To kolejna inicjatywa, której celem jest poszerzanie wiedzy dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trzech mazowieckich szpitalach powstaną kąciki BRD. Będą to kolorowo wyposażone pokoje, w których mali pacjenci znajdą m.in. tablice multimedialne, znaki drogowe kolorowe autka, gry i książki – wszystko związane z bezpieczeństwem na drodze. Pilotaż obejmie szpital dziecięcy przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, szpital w Dziekanowie Leśnym oraz oddział dziecięcy w szpitalu wojewódzkim w Radomiu.

To pierwszy tego typu projekt realizowany na Mazowszu. – Chcemy w ten sposób umilić czas przebywającym w szpitalach małym pacjentom. Te kąciki będą jednak pełniły nie tylko funkcję rozrywkową, ale przede wszystkim edukacyjną. Dzieci znajdą w nich wszystko to, co wiąże się z bezpieczeństwem na drodze: znaki drogowe, gry i książki. Będą także spotkania z wolontariuszami, podczas których mali pacjenci poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze czy udzielania pierwszej pomocy. Liczymy, że ten projekt spotka się z pozytywnym odzewem i będzie kontynuowany w pozostałych szpitalach na Mazowszu – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Celem projektu jest utworzenie w marszałkowskich szpitalach miejsca dla małych pacjentów, które będzie nawiązywało do tematu bezpiecznego poruszania się pod drodze. Zajęcia z dziećmi będą prowadzić przeszkoleni przez pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego wolontariusze. Bedzie to nauka przez zabawę połączona z krótkimi pogadankami i prezentacjami. Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do projektu są nauczyciele, harcerze, uczniowie szkół średnich, a także pracownicy wydziałów BRD wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Kąciki BRD będą zorganizowane tak, aby dzieci czuły się w nich komfortowo i bezpiecznie. W zależności od wielkości pomieszczenia znajdą się w nich m.in.: kolorowe stoliki i wygodne siedziska, zestawy multimedialne składające się z projektora, tablicy, laptopa,  a także kolorowy zestaw pufek na stojaku, zestaw znaków drogowych, piankowe siedziska autka (straż pożarna, policja, karetka pogotowia), zestawy gier, kredki, bloki, książki oraz fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Koszt adaptacji pomieszczenia w zależności od jego wielkości szacowany jest na 16 tys. zł (wersja podstawowa) – 25 tys. zł (wersja rozbudowana). Środki na ten cel pochodzić będą z budżetów wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Chcemy przez zabawę uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Bardzo często przebywający na oddziałach dziecięcych pacjenci to właśnie ofiary różnego rodzaju zdarzeń drogowych – wypadków, potrąceń. To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach wiedzę na temat tego, co zrobić aby być widocznym dla kierującego pojazdami, jak zachować się w przypadku wypadku, udzielić pierwszej pomocy, czy po prostu wezwać pogotowie – podsumował Dariusz Marek Szczygielski, dyrektor WORD Warszawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia