Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, miłośników rowerów oraz wszystkich którzy chcą poprawić swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym do BEZPŁATNEGO korzystania z Mazowieckiego Centrum BRD.

W pierwszych dniach listopada 2018 r. zostało oddane do użytku „Mazowieckie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie”. Jest to nowoczesny obiekt szkoleniowy w którym prowadzone są zajęcia teoretyczne oraz praktyczne pozwalające uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności do przyszłego samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy i rowerzysta.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w dużej, nowoczesnej sali wykładowej przy użyciu najnowocześniejszych technik multimedialnych. Zajęcia praktyczne odbywają się na specjalnie zaprojektowanym, symulującym rzeczywisty ruch drogowy „Miasteczku Ruchu Drogowego”. Obszar „Miasteczka” to blisko 800 m² jezdni, dróg rowerowych oraz chodników, gdzie możesz spotkać skrzyżowania o ruchu okrężnym, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów, przejazdy tramwajowe i kolejowe. Można tu także spotkać śluzy rowerowe, które za chwilę pojawią się w szerszym wydaniu na mazowieckich drogach. Nie sposób wymienić wszystkich elementów odzwierciedlających realność naszych dróg – to trzeba zobaczyć. Dla początkujących rowerzystów istnieje możliwość kształcenia swoich umiejętności panowania nad rowerem na tzw. „ósemce” oraz innych powierzchniach przeznaczonych do doskonalenia jazdy rowerem.

W „Mazowieckim Centrum BRD” prowadzone są również szkolenia dla nauczycieli „wychowania komunikacyjnego” pozwalające zdobyć uprawnienia do egzaminowania dzieci i młodzieży, którzy chcą uzyskać swoje „pierwsze prawo jazy”, tzn. kartę rowerową.

Korzystanie z infrastruktury „Mazowieckiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Modlinie” oraz prowadzone na nim zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Zgłoszenia, bądź pytania prosimy kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod numer telefonu: (22) 59-76-765.

.