Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na imprezę masową organizowaną na terenie Autodromu Automobilklubu Polskiego w dniach 19-20 maja 2018,  Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniu 19 maja 2018, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Pozostałe Miejsca Egzaminowania WORD w Warszawie, tj. Radarowa i Odlewnicza, pracować będą normalnie.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uczniów szkół podstawowych zainteresowanych zdawaniem egzaminów na Kartę Rowerową zapraszamy na egzaminy organizowane przez WORD w Warszawie.

W dniu 19 maja 2018r. w godzinach 1000 - 1400 zapraszamy do Miasteczka Ruchu Drogowego w Modlinie przy ul. Thommee 1a (naprzeciwko lotniska Modlin) gdzie będzie możliwość podejścia do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową.

Dodatkowo w dniu 26 maja 2018r. w godzinach 930 - 1430 zapraszamy do Miasteczka Ruchu Drogowego w Ursusie przy ul. Sosnkowskiego 10 gdzie będzie możliwość podejścia zarówno do części teoretycznej jak i praktycznej egzaminu na Kartę Rowerową.

Aby podejść do egzaminu należy:

  • mieć ukończony 10-ty rok życia,
  • posiadać przy sobie legitymację szkolną
  • posiadać przy sobie Arkusz zaliczeń

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na, organizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w dniach 12-13 maja 2018, Egzamin Weryfikacyjny dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, Miejsce Egzaminowania Odlewnicza będzie nieczynne w dniu 12 maja 2018.

Natomiast ze względu na imprezę masową organizowaną na terenie Automobilklubu Polskiego w dniach 11-13 maja 2018,  Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniach 11-12 maja 2018

 

W tych dniach tj. 12 maja 2018, w ME Odlewnicza oraz 11-12 maja 2018 w ME Bemowo, nie będą realizowane egzaminy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

 

Miejsce Egzaminowania Radarowa pracować będzie normalnie.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Szanowni Państwo, Klienci WORD Warszawa.

Informujemy, że w dniach 30 kwietnia 2018 (poniedziałek) oraz 2 maja 2018 (środa) WORD w Warszawie będzie nieczynny. Nie będą prowadzone egzaminy i zapisy na egzaminy w żadnym z Miejsc Egzaminowania, nie będzie też pracować Administracja Ośrodka.

W dniach 18 i 25 maja 2018 (piątki) Miejsce Egzaminowania Odlewnicza pracować będzie w godzinach 600 – 2200. W godzinach tych będą prowadzone egzaminy oraz dostępne będzie Biuro Obsługi Klienta (zapisy na egzaminy i inne usługi oferowane przez WORD w Warszawie). W tych dniach, ze względu na dwuzmianową pracę ośrodka nie będzie oferowana usługa jazd próbnych przed egzaminem.

Administracja Ośrodka będzie dodatkowo do Państwa dyspozycji w dniach 28 kwietnia 2018 oraz 5 maja 2018.

Polska to w Europie czwarty kraj od końca, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Dane są bardzo niepokojące...Najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia. Młodym kierowcom towarzyszy często brawura i zbytnia pewność siebie, nie potrafią natomiast postrzegać ryzyka. Kierowcy zawodowi są poddawani badaniom psychologicznym.

Dlaczego kandydaci na prawo jazdy kategorii B nie przechodzą takich testów?

Czy zmieni się coś w systemie szkolenia kierowców?

Z dr Dorotą Bąk-Gajdą, psychologiem transportu i Dariuszem Markiem Szczygielskim, Dyrektorem Wojewódkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.