Polska to w Europie czwarty kraj od końca, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Dane są bardzo niepokojące...Najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy między 18 a 24 rokiem życia. Młodym kierowcom towarzyszy często brawura i zbytnia pewność siebie, nie potrafią natomiast postrzegać ryzyka. Kierowcy zawodowi są poddawani badaniom psychologicznym.

Dlaczego kandydaci na prawo jazdy kategorii B nie przechodzą takich testów?

Czy zmieni się coś w systemie szkolenia kierowców?

Z dr Dorotą Bąk-Gajdą, psychologiem transportu i Dariuszem Markiem Szczygielskim, Dyrektorem Wojewódkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.

Przedstawiamy Państwu piąty odcinek drugiej serii poradnika WORD dla osób przystępujących do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii B. Ten odcinek poświęcony jest zadaniu "Jazda drogami jednokierunkowymi". Egzaminatorzy WORD w Warszawie przybliżają zagadnienia związane z zasadami oraz kryteriami oceny poszczególnych zadań egzaminacyjnych. Nie zabrakło w nich też kilku porad od egzaminatorów, o których warto pamiętać aby wizyta w naszym ośrodku zakończyła się sukcesem. Mamy nadzieję, że materiały te przyczynią się do lepszego zrozumienia zasad obowiązujących podczas egzaminu a także do zredukowania stresu jaki towarzyszy osobom egzaminowanym. Zapraszamy do oglądania.

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z organizacją na terenie „Toru Modlin” eventów motoryzacyjnych w dniach 14-15.04.2018r. Miasteczko Ruchu Drogowego w Modlinie będzie nieczynne.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na imprezę masową organizowaną na terenie Autodromu Automobilklubu Polskiego w dniach 13-15 kwietnia 2018,  Miejsce Egzaminowania Powstańców Śląskich 127A (Bemowo) będzie nieczynne w dniach 13 oraz 14 kwietnia 2018, nie będą realizowane egzaminy na prawo jazdy oraz nie będą prowadzone zapisy na egzaminy.

Pozostałe Miejsca Egzaminowania WORD w Warszawie, tj. Radarowa i Odlewnicza, pracować będą normalnie.

Za wynikłe z tego powodu utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z konferencji prasowej inaugurującej Kampanię społeczną "Raz, dwa, trzy ... zginiesz TY!".

Konferencja wraz z towarzyszącym jej pokazem, symulacją, akcji ratunkowej odbyła się w w dniu 20 marca 2018 roku w siedzibie Wojewódzkiego Instytutu Medycznego.

O założeniach kampanii mogą Państwo przeczytać w materiale zapowiadającym konferencję, do przeczytania TUTAJ.